Prostota formy czyli żaluzje aluminiowe i drewniane

Dostępne na rynku żaluzje różnią się znacząco od systemów spotykanych w latach dziewięćdziesiątych. Obecnie to nowoczesne systemy osłon okiennych, które również stanowią elegancki i funkcjonalny element wystroju wnętrz. Żaluzje poziome pozwalają na znakomitą regulację naświetlenia, poprzez płynne nachylenie piórek. Firma Vertex proponuje bogatą kolorystykę żaluzji aluminiowych i drewnianych o piórkach w szerokościach 16, 25, 50 mm.

Żaluzje poziome aluminiowe można dzisiaj kupić w praktycznie każdym kolorze, również drewnopodobnym.  Mogą zostać wyposażone w sterowanie elektryczne. Coraz większą popularność zdobywają żaluzje o szerokości listew 50 mm.

żaluzje_aluminiowe_salon

Doskonałe do wnętrz nowoczesnych. Sprawdzą się w przestrzeni industrialnej i minimalistycznej. Taki dodatek staje się mocnym akcentem wystroju.

żaluzje_aluminiowe

 

Żaluzje drewniane są idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących prostotę, naturalne piękno oraz funkcjonalność. Coraz częściej pojawiają się w aranżacji wnętrz. Dokonując wyboru żaluzji poziomej drewnianej, należy pamiętać, że żaluzja taka po podniesieniu zajmuje około 20% jej wysokości. W przypadku montażu do ściany w celu zasłonięcia wnęki należy więc zamontować ją odpowiednio wyżej, tak aby po podniesieniu można było otworzyć okno. W przypadku montażu żaluzji drewnianej na ramie okiennej, żaluzja taka zwykle jest cały czas opuszczona i regulujemy tylko otwarcie listew. Listwy żaluzji drewnianej mogą ulegać zdeformowaniu w zależności od miejsca w którym żaluzja jest użytkowana. Sytuacja taka jest najczęściej spotykana w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności (łazienka, kuchnia) oraz tam gdzie następują duże wahania temperatury (ogrody zimowe). Jeżeli chcemy zasłonić dużą powierzchnię, piórka o szerokości 50 mm będą najlepszym wyborem. Żaluzje drewniane można wyposażyć w sterowanie elektryczne.

Doskonałe w każdym calu, grube i solidne, w najmodniejszych odcieniach idealnie komponują się z aranżacjami wnętrz typu modern retro – takie są żaluzje 50 mm z najnowszej kolekcji Vertex S.A. Świetne rozwiązanie dla miłośników minimalizmu w aranżacji wnętrz.

zaluzje_drewniane

żaluzje_drewniane1

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Prostota formy czyli żaluzje aluminiowe i drewniane

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s