Przegląd trendów osłonowych na 2016 rok.

Podobnie jak w latach poprzednich największą popularnością nadal cieszy się stonowana stylistyka wnętrz, unika się nadmiernej pompatyczności i pstrokatości, dlatego niezmienne najlepiej sprzedającymi się tkaninami są nadal odcienie beżu, szarości, biel, czerń, bardziej stonowane odcienie.

40746_7290 Thermotec_A

Mimo iż  czasopisma wnętrzarskie promują coraz to ciekawsze i odważniejsze trendy w aranżacjach jak i również w dekoracjach okien – tak czy inaczej niestety większość klientów nadal pragmatycznie podchodzi do tematu wyboru osłon, które zamiast wyróżniać się w szczególny sposób,  mają raczej za zadanie być praktyczne i wtapiać się w kolorystykę ścian.

Pod kątem poszczególnych osłon – w zeszłym roku niezmienną popularnością cieszyły się rolety dzień i noc, plisy, rolety wolnowiszące oraz systemy kasetowe – stanowią one bardzo praktyczne a zarazem dekoracyjne osłony, które się klientom po prostu podobają i które klienci dobrze znają.

DB_TR_013

Określenie konkretnych trendów na 2016 pod kątem osłon okiennych jest nieco trudniejsze, jednakże obserwując rynek, analizując produkty których popularność sukcesywnie rośnie to możemy zaobserwować kilka trendów, na które powinniśmy zwrócić uwagę i które będą przeplatały się w biznesie roletowym.

Minimalistyczny –  nadal popularny we wnętrzach, gdzie dominują różne materiały aluminiowe, stal, inoxowe dodatki – powoduje to, że żaluzje aluminiowe przeżywają swój renesans. W ubiegłym roku zaobserwowaliśmy wzrost sprzedaży żaluzji aluminiowych 50 mm, które bardzo dobrze wpasowują się w industrialny charakter wnętrz.

mors_ctr_alu_jal182

 Retro – inspirowany latami 50 i 60, we wnętrzach bardzo modne jest drewno, ale w nowoczesnym wydaniu – w odcieniach szarości, drewno bielone, pastele – takie jak kolor Taupe lub też drewno lakierowane na jasne kolory. Do takich wnętrz doskonale pasują żaluzje drewniane o szerokich lamelach – zważając na analizę wyszukań w sieci dot. Osłon, których  poszukują klienci, odnotować można że żaluzje drewniane cieszą się naprawdę sporym zainteresowaniem. Dlatego też sukcesywnie poszerzamy najnowszą kolekcje drewna Vertex S.A.

cozy-sofa-with-cushions-and-unique-wooden-coffee-table-and-rug-also-wooden-flooring-with-pendant-lamp-for-living-room-interior-design-800x532

Praktyczny – Tutaj środkiem ciężkości jest praktyczność danej osłony aniżeli wymyślny  design. W coraz większą liczbę projektów wrysowywane są duże przeszklenia, chcemy mieć więcej światła i przestrzeni w naszych domach. W tym przypadku jako najlepsze rozwiązania stosowane są Żaluzje fasadowe – które stanowią zresztą ciekawe architektoniczne uzupełnienie nowoczesnego projektu domu. Kolejnym produktem coraz częściej kupowanym są screeny, które są tkaninami o dodatkowych walorach technicznych, osłaniają przed nadmiernym promieniowaniem nie rujnując przy okazji zamysłu związanego z posiadaniem dużych okien.

Obraz1

Standardowe tkaniny roletowe również są szeroko stosowane na większych przestrzeniach okiennych – stąd też duża popularność rolet wielkogabarytowych. Dlatego też zdecydowaliśmy się na poszerzenie oferty w roletę wolonowiszącą wielkogabarytową, która niebawem dostępne będzie w sprzedaży.

Vertex_roleta_largo_10

Większą także popularnością cieszą się systemy automatyki – związane jest to z kilkoma czynnikami min. Im większe przestrzenie okienne -tym większa roleta, a za razem uciążliwsza obsługa manualna. Następnym czynnikiem jest po prostu komfort oraz to, że przywykliśmy do załatwiania różnych spraw za pomocą jednego kliknięcia. Systemy elektroniki głównie cieszą się powodzeniem przy osłonach zewnętrznych, ale też w większych domach, gdzie osłon jest więcej i wszystkie można łatwo zautomatyzować oszczędzając sobie dyskomfort każdorazowego podnoszenia – opuszczania osłony

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s