Tradycyjne rolety wolnowiszące czy rolety w kasecie?

Szczególnie latem, kiedy panuje słoneczna, gorąca aura – wielu z nas przypomina sobie o ogromnych zaletach posiadania rolet okiennych. Dlatego też w tym okresie – rynek roletowy przeżywa spore ożywienie. Wielu klientów wybierając osłony okien – nie podejmuje większej refleksji nad systemem rolet, a jednak warto – gdyż różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale i funkcjonalnością. Podstawowym wyborem przed którym przychodzi nam stanąć przed zakupem, jest wybór pomiędzy systemem wolnowiszącym lub kasetowym. Stąd też warto poznać zalety obu.

Roleta Triola

Roleta Triola

Rolety wolnowiszące

Rolety w systemie wolnowiszącym to tradycyjne, popularne rozwiązanie osłonowe. Dużą zaletę stanowi możliwość ich zastosowania do większych – coraz popularniejszych – przeszkleń. Także sposób montażu pozostawia spore pole manewru: roletki możemy zamontować nad oknem do ściany,  poza wnęką okienną, do sufitu, a w mniejszych roletkach – zastosować specjalne wieszaki, które umożliwiają wygodne zawieszenie rolety na skrzydle okna. Ponadto roleta wolnowisząca może posłużyć nie tylko jako ochrona przed słońcem, ale także: jako ekran projekcyjny, przesłona wszelkiego rodzaju wnęk. Kolejną zaletą jest oczywiście szeroka gama materiałów spełniających różne funkcje począwszy od delikatnego, firankowego zasłonięcia okna po całkowite zablokowanie przenikalności światła – dzięki tkaninom black-out. Duży wybór kolorów, a także dodatków: np. zastosowanie metalowego łańcuszka z dekoracyjnym obciążnikiem sprawi, że roleta stanowić będzie nie tylko ochronę przed słońcem, ale także efektowną dekoracje wnętrza. Cena także jest wyznacznikiem popularności rolet wolnowiszących – są one stosunkowo tanie.

1-ELLEN BIALE-21-04-15

Roleta Presto

Rolety w kasetkach

Jedną z największych zalet rolet w kasetkach jest ich funkcja zabezpieczająca tkaninę. Materiał po zwinięciu w kasecie jest doskonale chroniony przed kurzem i wszelkiego rodzaju zabrudzeniami. Rolety w kasetkach montowane są do skrzydła okna oraz posiadają prowadnice boczne, które utrzymują tkaninę zawsze w tej samej odległości od okna i zapobiegają przed jej swobodnym obwisaniem – jest to ogromna zaleta w przypadku okien uchylnych. Prowadnice sprawiają, że okno jest szczelnie zasłonięte – nie powstają prześwity po bokach tkaniny, a doskonale licowanie się rolety z oknem sprawia, że stanowi ona jedną całość ze skrzydłem okiennym. Kasetki i prowadnice występują w różnych kolorach – także drewnopodobnych – idealnie dopasowanych do najmodniejszych kolorów systemów okiennych. Rolety w kasecie możemy montować w standardowy sposób przykręcając je do skrzydła okna a także w przypadku systemu Suita – przykleić je przy użyciu specjalnej taśmy. Poza ogromną wygodą i funkcjonalnością tego systemu, należy wspomnieć, że jest to rozwiązanie niezwykle estetyczne. Cały mechanizm rolety schowany jest w eleganckiej kasecie, a materiał idealnie osadzony dzięki prowadnicom, co sprawia, że osłona wygląda bardzo efektownie.

3- SUITAnormal morski-21-04-15

Roleta Suita

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s