Przegląd stylu: Hi – Tech

Ogromna ilość różnorodnych stylów w aranżacjach sprawia, iż czasem możemy poczuć się zagubieni w sprawnym ich klasyfikowaniu, dlatego w dzisiejszym poście omówimy po krótce styl Hi -Tech – niezwykle modny w architekturze ostatnich lat.

8589130428006-futuristic-interior-design-wallpaper-hd (1)

Idea stylu zainspirowana została z designu industrialnego, którego myślą przewodnia jest funkcjonalność. Zapoczątkowany został on we Włoszech – jak wiemy – jednego z najbardziej ekspresyjnych designersko krajów. Lata 80 i dość inercyjny styl jaki wówczas panował oparty na wysokiej jakości i staranności, ale równocześnie na zbyt wielkim skupieniu się na funkcjonalności oraz ujednoliconej banalności zmęczył ówczesnych designerów. Zerwano więc z przesadną konwencjonalnością na rzecz urozmaiconej i niebanalnej formy – nie zrywając jednak z ideą praktyczności.

85709199128610377Etm5v8DNc

We wnętrzach Hi Tech kolorami przewodnimi – podobnie jak w stylu minimalistycznym są: srebrny metalik, czarny, biały. Elementami przełamującymi ów kolorystyczny chłód są przede wszystkim nietuzinkowe elementy wyposażenia wnętrz, które stanowić mają dzieło sztuki – najlepiej postmodernistyczną instalacje niczym z galerii sztuki współczesnej. Nawet lampa, stojak na gazety czy bateria w łazience powinna wyróżniać się oryginalnym futurystycznym designem. Jednym słowem : styl ma łączyć w sobie dwa komponenty: doskonałą funkcjonalność i doskonały design.

apartment-interior-design-unique-of-furniture-interior-desgn-of-moscow-with-high-tech-minneapolis-penthouse-luxurious-interior-design-with-modern-furniture-and-picture-of-high-tower-buildings-of-minn

Co również jest charakterystyczne dla hi-tech to celowe wydobywanie i wyeksponowanie tego, co w budynkach bywa zwykle ukryte, czyli różnego rodzaju instalacje np. wodne czy elektryczne. To pewnego rodzaju kompromis pomiędzy praktycznością a pięknem.

Rompharm-office-interior-design-by-Geometrix-review-4

Bardzo ważnym elementem wyróżniającym ów styl jest jakość i właściwość zastosowanych materiałów wyposażenia. Dużą uwagę przykłada się do cech takich jak trwałość czy termoizolacja  Światło we wnętrzach Hi- Tech jest niezwykle ważnym elementem budującym przestrzeń. Głównie spotykamy duże przeszklenia zabezpieczone przed słońcem stonowanymi kolorami osłonami tkaninami technicznymi – doskonale pasują tu produkty Screen Roll.

grey-kitchen-roller-blind

Sztuczne światło to również stanowi podstawę owego stylu. Zapomnieć powinniśmy o jakichkolwiek klasycznych lampach upstrzonych kwiatowymi wzorami, pompatycznych żyrandolach lub pudrowych, delikatnych latarenkach. Podstawę stanowią tu raczej nowoczesne systemy oświetleniowe, których odpowiednia aranżacja jest również elementem rozdzielającym duże przestrzenie na sfery.

most-creative-and-original-pendant-lamps-ever-30

ideas-high-tech-style

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Przegląd stylu: Hi – Tech

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s