Ciemne czy jasne rolety w mieszkaniu, a może oba warianty?

Jeśli w swoim domu posiadamy duże okna dominujące na jednej lub dwóch ścianach, to dopasowanie odpowiedniego odpowiednich rolet stwarza fantastyczną okazje aby zmienić wygląd i atmosferę całego  pomieszczenia.

Nie chodzi tu bynajmniej tylko o ilość światła wpadającego do pomieszczenia czy też skuteczność osłonięcia się przez wtargnięciem niepożądanych spojrzeń. Kolor i tekstura materiału roletowego może bardzo skutecznie zmienić wygląd aranżacji wnętrza. Może być  uzupełnieniem, niejakim przedłużeniem aranżacyjnej idei wystroju jak i intensywniej kontrastować z resztą dodając energetycznego muśnięcia kolorem.

Roller-Blinds-2

Głównym dylematem wobec którego zwykle stajemy wybierając rozwiązanie osłonowe, to zdecydowanie się na to, jak naprawdę chcemy się w pomieszczeniu czuć – czy ma to być jasne, emanujące światłem pomieszczenie czy ciemniejsze tworzące doskonałą atmosferę intymności. Wybierając rolety – szczególnie do pomieszczeń z dużymi oknami – musimy wyobrazić sobie, iż stanowić one będą tak samo ważny element jak ściany.

white-screen-roller-blinds

A więc na co się zdecydować?

W stronę światła

Jasne, świetliste kolory najlepiej pasują w miejscach, gdzie chcemy stworzyć atmosferę przyjazności i przestrzenności. Dają poczucie energii i działają pozytywnie na nastrój – wszyscy wiemy, jak ważne ku temu jest światło – szczególnie wtedy kiedy np. z powodu brzydkiej pogody cierpimy na jego brak. Jeśli więc naszym priorytetem jest utrzymanie pozytywnego nastroju i przyjemnej, promiennej atmosfery, to pójście w biel lub jasne kolory jest najlepszym pomysłem.

Roller-Blind-Window-Covers-for-Your-Home-or-Office

W stronę intymnego cienia

Ciemne intensywne kolory również pociągają swym wyrafinowanym urokiem. Skontrastowane z pomalowanymi na jasno ścianami przemienią lekką, przestrzenną atmosferę aranżacji w bardziej intymną sprzyjająca wyśmienitej relaksacji. Ciemne lub intensywniejsze kolory mogą też sprawić, że pomieszczenie wyglądać będą bardzo nowocześnie i oryginalnie.

modern-roller-blinds

Rozwiązanie załatwiające wszystko

Prawdziwy dylemat powstaje jednak, kiedy chcemy upiec dwie dizajnerskie pieczenie na jednym ogniu. Iść w jasne kolory, ciemne? jasną energetyczność czy przytulną intymność? Kłopotliwą sprawą jest przemalowywanie ścian pomieszczenia, ale idealnym pomysłem może być zastosowanie takiego rozwiązania osłonowego, które pozwoli stworzyć dwie różne atmosfery aranżacyjne. Takim rozwiązaniem jest zastosowanie podwójnego wieszaka do rolet, na którym zainstalujemy dwa wałki z materiałem np. ciemnym i jaśniejszym. Tym sposobem, kiedy będziemy mieć ochotę na przytulny, popołudniowy relaks w zaciemnionym pomieszczeniu spuścimy sobie ciemniejszą osłonę, a w ciągu dnia, kiedy potrzebna nam energia – osłonimy okna jaśniejszą tkaniną.

double-roller-blinds-1

dual-roller-blind-bracket

Podwójne rolety już dostępne w partnerów handlowych firmy Vertex S.A. Więcej informacji o nowych rozwiązaniach na stronie : http://www.vertex.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s