Żaluzje horyzontalne – ponownie w łaskach nowoczesnych gustów

Zapewne większość z was doświadczyła tych pamiętnych czasów, kiedy to nieposiadanie w oknach żaluzji aluminiowych było wielkim faux pas. Żaluzje chciał mieć każdy, ponieważ po pierwsze – w kręgach sąsiedzkich stanowiły one niezbity dowód na pójście w nowoczesność i wygodę. Sytuowały one posiadacza żaluzji szczebel wyżej w drabinie społecznej, gdyż wówczas nie były one wcale najtańszą inwestycją. Z biegiem czasu, kiedy na rynku zaczęły pojawiać się inne rozwiązania – żaluzje zaczęły powoli tracić na popularności. Jednakże w ostatnich latach ponownie powróciły do łask, dlaczego?

A to dlatego, ze w ostatnich latach zaobserwować możemy istny boom na minimalistyczne aranżacje domów czy mieszkań. Powrót surowego, chłodnego metalu zaczął na powrót stanowić istny wyznacznik  lukusu i elegancji – w szczególności w połączeniu z różnymi innymi materiałami wykończeniowymi, takimi jak drewno, cegła, kamień. Żaluzja pozioma zdecydowanie w ten kanon architektury wnętrz się wpasowuje.

White-living-room-with-horizontal-blinds

Minimalist-home-office-with-black-blinds

Obecnie na rynku znajdziemy całe mnóstwo rozmaitych rozwiązań w zakresie żaluzji poziomych, tysiące kolorów a nawet i wzorów, gdyż lamele żaluzji mogą być obite skóra czy opatrzone wzorzystym nadrukiem . Lamele żaluzji – inaczej piórka rozróżniają się wielkością, możemy wybrać dyskretnie i delikatnie wyglądające 16 mm, tradycyjne 25 mm oraz bardzo popularne, szerokie 50 mm, które doskonale prezentują się będąc zamontowane na dużych przeszkleniach, wyglądają wtedy jak element architektoniczny.

Minimalist-dining-room-with-red-blinds

img

Oprócz rozmiarów czy kolorów piórek mamy do dyspozycji różne systemy żaluzji, popularnym jest standardowy V10 oraz V13. Ostatnimi czasy popularnością cieszą się żaluzje Isotra. Ogromną przewagą Isotry jest specyficzna rynna pozwalająca na taki montaż żaluzji, że rynna górna licuje się wraz z ramą okienną, dając bardzo ładny efekt estetyczny.Więc jeśli nasze okna są koloru złotego dębu – to możemy dobrać również żaluzje w takim kolorze, co uczyni żaluzje niczym integralną część okna.

izotra01

isotra2e

Kolejnym wygodnym i ładnym rozwiązaniem są żaluzje w systemie ,,MonoMagic”. Monomagic to mechanizm, który wyróżnia się tym, że sznurek żaluzji zainstalowany jest w pokrętle do zmieniania kąta nachylenia piórek.  Dzięki temu nie mamy dwóch odrębnych elementów, a jeden – jest to opcja wygodna i estetyczna.

32804-zaluzja_system_monomagic

Chcąc sprawić aby żaluzja stała się również pięknym elementem dekoracyjnym powinniśmy przemyśleć sposób jej zamontowania. Niekoniecznie powinna osłaniać tylko samo okno. Doskonale prezentuje się również częściowo osłaniając większą powierzchnie.

zaluzje drewniane 50mm

zaluzje-25mm-2

Jeśli posiadamy duże żaluzje, to jak się łatwo domyśleć operowanie nimi może być troszkę uciążliwe. Na szczęście żaluzje można łatwo zautomatyzować, a podnoszenie, opuszczanie czy zmianę kąta nachylenia załatwimy za pomącą pilota.

telis_1_modulis_mod_var_rts_pure

Na koniec warto dodać, że poza oczywistą wygodą posiadania osłon okna takich jak żaluzje oraz estetyką – są one po prostu stosunkowo niewielką inwestycją. Można zakupić je już od około 30 złotych w zależności z czego są wykonane. Drewniane są zazwyczaj droższe. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą żaluzji: http://www.vertex.pl

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s