Trendy w architekturze wnętrz na lata 2014/2015

W dzisiejszej odsłonie opowiemy trochę o trendach w architekturze, ponieważ owe trendy właśnie w szerszej perspektywie czasowej będą wyznaczać kierunki dla branży budownictwa i dekoratorstwa w której znajduje się nasza firma. Badanie trendów staje cię coraz istotniejsze, ponieważ nasycenie rynku wszelakimi produktami powoduje, iż klienci coraz więcej uwagi przykładają do świadomego planowania swoich przestrzeni życia, w większej mierze śledzą trendy, które dzięki dostępności szerokiej gamy mediów cyfrowych mogą obserwować, mogą się nimi inspirować oraz dzielić.  Dlatego chcielibyśmy przedstawić ogólnie, w kilku punktach kierunki, które stanowić będą bazę dla planowania naszych produktów.

Kolor

Gładka Czerń, szarość, biel przełamywane odważnymi kolorami oraz materiałami takimi jak cegła, drewno , przejrzysty kolorowy plastik – szczególnie widoczny  w minimalistycznych i dużych wnętrzach.

063

Minimalistic-Living-Room-Interior-design-and-furnishings1 (1)

Modern-Minimalist-Interior-Designs-With-Casa-YM

 minimalist-modern-home-with-colorful-glazed-interior-green-chairs-white-table-and-beautiful-hanging-lamp-for-design-ideas

Natura górą!

Odwołania do natury i jej kolory takie jak szeroka gama zieleni, naturalnych materiałów architekci prognozują powstawanie coraz większej liczby zielonych dachów, efektownych ogrodów zimowych i wzrostu zainteresowania społeczeństwa nie tylko wyglądem, ale też właściwościami elementów wyposażenia: zwracania uwagę na jakość materiału, strukturę, trwałość, właściwości

modern-roller-blinds

Big size

Wielkie powierzchnie. Jest to trend coraz bardziej ulubiony przez młode społeczeństwo., w które szczególnie upodobało sobie trendy takie jak minimalizm , łączenie industrialności z ekologią, a szczególnie przestrzeń, w której rozwijać mogą się kreatywne umysły. Społeczeństwo wychodzi już z postindustrialnego zachwytu możliwością posiadania dużej ilości rzeczy, na których brak kiedyś cierpieliśmy na rzecz posiadanie mniej ale lepszej jakości. ,, Mniej znaczy więcej” – to hasło przewodnie

 

a05997952218640ff5e34add026c2278

loft-interior-design-london

EKO!

Energooszczędność, ekologiczność – to również  temat na który koniecznie trzeba zwracać uwagę zarówno ze względu na zwiększanie się poczucia społecznej odpowiedzialności za otaczający nas świat, jak i jako skutek rosnących kosztów energii. Dlatego planując kolekcje, producenci powinni szczególną uwagę zwrócić na parametry techniczne w kontekście energooszczędności.

Gaviota Simbac _ Screen Universal _ F8

 Ecological concept

Indywidualistyczne podejście, nietuzinkowość, szczegół. Bardzo istotne jeśli chodzi o trendy. Coraz popularniejsze staje się moda na posiadanie rzeczy oryginalnych, niestandardowych , najlepiej handmade lub wykonanych na podstawie własnej koncepcji. Do lamusa zaczyna odchodzić taśmowa estetyka masowa. Coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć nadruki na tapetach, oklejanie oryginalnym designem powierzchnie, płytki ceramiczne, również rolety.

beatrice charcoal_400

large_0110_f1_1

Podsumowując  – przyjemnie obserwować, jak dbałość i piękno stają się standardem zarówno we wnętrzach i zewnętrzach. Mówi się, że piękno uratuje świat – musimy w to wierzyć i podążać za tą idea:)

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s