Urządzamy niewielkie przestrzenie cz. 1 : Łazienka

Łazienka – poza oczywistą funkcjonalnością tego pomieszczenia – stanowi nasz mały relaksacyjny azyl, w którym zaznać możemy spokoju, prywatności. Niestety łazienka jest zwykle jednym z najmniejszych pomieszczeń w mieszkaniu, więc szczególnie ważne jest odpowiednie zaaranżowanie tak, aby nie przepełnić przestrzeni i uniknąć nieestetycznego bałaganu.

fot.dighomegallery.com

fot.dighomegallery.com

Najważniejszą  sprawą  w małej łazience jest  czystość i przejrzystość. A to zapewnimy sobie na przykład dzięki trzymaniu najpotrzebniejszych rzeczy w odpowiednich pojemniczkach – na rynku znaleźć możemy wiele bardzo ładnych i designerskich słoiczków, pudełeczek, które nie dość, że będą funkcjonalne, to również będą się pięknie prezentować, a nam oszczędzą niepotrzebnego chaosu.

fot..ramsonsagra.com

fot..ramsonsagra.com

fot.theidearoom.net

fot.theidearoom.net

Równie istotnym elementem łazienki jest światło. Ważne, aby było go odpowiednio dużo – kobiety  najlepiej wiedzą o czym mowa – szczególnie jeśli chodzi o poranny makijaż.  Posiadanie okna w łazience jest dużym plusem  – ułatwia przewietrzanie pomieszczenia
i dostęp do naturalnego światła. Okno w łazience to również konieczność  zamontowania  osłony okiennej – nikt nie lubi narażać swojej prywatności na niepożądany wzrok.

Najlepszym rozwiązaniem w zakresie dekoracji okna będzie zamontowanie roletki materiałowej. Najładniej prezentować się będą rolety o jasnych materiałach, zapewnią odpowiednią przejrzystość, estetykę pomieszczenia i wizualnie nie obciążą aranżacji łazienki.

Ocean-Alpine-White-Roller-Blind

 

Jeśli jednak okna znajdują się w miejscu, gdzie nasza prywatność jest najbardziej narażona na widoczność z zewnątrz, to najlepszym  rozwiązaniem będzie zastosowanie rolet z materiałem podgumowanym, który zapewni całkowitą wizualną ochronę.
Łazienka na poddaszu albo nie posiada okna wcale, albo jest to okno dachowe. Nie zabiera ono przestrzeni aranżacyjnej i funkcjonalnej poprzez swoje usytuowanie. Do okien dachowych z łatwością możemy zastosować roletę Vivo, a także plisy dachowe, które cieszą się coraz większą popularnością. Wybór tkanin do roletek Vivo czy do plis jest tak samo szeroki jak do rolet materiałowych, dodatkowo są to produkty przeznaczone typowo do okien dachowych. Niektóre łazienki, czy to małe czy duże, zdobią okna zupełnie nietypowe, między innymi o kształcie półokrągłym, ukośnym. Nadają one wnętrzu charakteru, elegancji, a ozdobione plisami, które można dopasować do każdego, nawet najbardziej wymyślnego kształtu,  nabierają nowego wyrazu.

fot.erfal.de

fot.erfal.de

Nie wszyscy jednak czują potrzebę osłaniania okna łazienkowego, zwłaszcza, gdy jest ono usytuowane tak, że prywatność nie jest zagrożona. Dzięki temu do wnętrza przedostaje się więcej światła dziennego, lepiej rosną kwiaty. Z delikatnych tkanin, przepuszczających dużą ilość promieni można stworzyć nie tyle osłonę, co ozdobę okna – plisę. Podsumowując – czystość i ład w łazience sprawia że czujemy się w niej dobrze, jasne kolory dają poczucie bezpieczeństwa, a pięknie ozdobione okno, osłaniane w razie potrzeby chroni naszą prywatność.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s