Plisy dachowe – czyli inny sposób na ubranie okna na poddaszu.

Pokój na poddaszu kojarzy się nam z przytulnością, wyciszeniem i relaksem. Dla wielu spełnia on funkcję pracowni, sypialni tudzież prywatnego azylu, w którym można uciec od świata – najlepiej z dobrą książką.

Jednakże aby móc w pełni cieszyć się błogim nastrojem poddaszowego pokoju istotne jest odpowiednie dobranie osłony dla naszych okien. Głównym problem jest dość mocne nagrzewanie się pomieszczenia w lecie. Osłaniając okno dachowe roletą lub plisą nie zdziałamy cudów takich jak w przypadku wykonania specjalistycznej termoizolacji, lecz możemy znacznie ograniczyć nagrzewanie się oraz nasłonecznienie – szczególnie irytujące przez wzgląd na nachylenie okna.

fot. vertex.pl

fot. vertex.pl

Bardzo fajnym i coraz popularniejszym rozwiązaniem w kontekście dachowych osłon są wprowadzone przez Vertex S.A. plisy dachowe. Powiedzmy sobie zatem o ich zaletach:

  • Zastosowanie prowadnic – dzięki nim mamy pewność, że zasłaniając i odsłaniając roletę materiał zawsze pozostanie na właściwym miejscu, no
    i oczywiście daje to możliwość szczelnego zasłonięcia okna
fot.vertex.pl

fot.vertex.pl

  •  Plisa jest dobrym rozwiązaniem, gdyż w przeciwieństwie do rolety możliwe jest jej zsuwanie z góry do dołu, z dołu do góry czy też w zależności od naszych potrzeb – przesłonięcie jedynie fragmentu okna
  • Montaż – montaż plisy dachowej jest stosunkowo prosty – wg. Przeprowadzonych przez specjalistów Vertex S.A. testów wynika, iż każdy bez problemu poradzi sobie z montażem w czasie nie dłuższym niż 10 minut.
fot.vertex.pl

fot.vertex.pl

  • Materiały – jeśli zależy nam na osłonięciu okna, lecz jednoczesnym zachowaniu naświetlenia, wtedy dobieramy materiał z odpowiednią przepuszczalnością światła. Jeśli jednak chcemy 100% zaciemnienie, wtedy powinniśmy wybrać materiał podgumowany.
  • Dopasowanie – Systemy plis dachowych Vertex mogą być zastosowane do wszystkich typów okien dachowych wszystkich producentów
  • Nietypowe okno – Nie tylko plisa dachowa, ale właściwie każda plisa sprawdza się tam, gdzie zawodzą inne sposoby osłony, ponieważ istnieje możliwość zastosowania jej w przypadku nietuzinkowych okien; trapezowych, trójkątnych, okrągłych etc. – a w nowoczesnej architekturze oryginalnych okien projektowanych jest coraz więcej
  • Czyszczenie – kiedy zaistnieje potrzeba wyczyszczenia plisy, to nie jest to problemem . Plisę można wybrać w letniej wodzie z lekkim detergentem, zważając jednak na różnorodność materiałów – najlepiej przy zakupie plisy od razu zapytać o sposób czyszczenia dedykowany dla danego rodzaju.

Tak więc posiadając już przytulny pokój, wygodną kanapę, odpowiednie osłony, no
i oczywiście wspominaną wcześniej dobrą książkę, możemy zacząć cieszyć się pełnym relaksem.

Zapraszamy do zapoznania się z producencką ofertą Vertex S.A. W razie pytań istnieje możliwość uzyskania profesjonalnej porady.

Więcej info na www.vertex.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s