Żaluzje pionowe – nazywane inaczej ,,verticalami” przywołują najczęściej na myśl biuro lub przychodnie lekarską i ich wystrój. Stały się właściwie częścią stereotypowego wyobrażenia o instytucjonalnym wyposażeniu.

Dlaczego verticale zyskały na popularności? Po pierwsze – były alternatywną dla bardzo popularnych swego czasu żaluzji poziomych (wszyscy pamiętamy istny na nie ,,boom”) po drugie – długie, gładkie materiałowe pasy prezentowały się bardzo nowatorsko i elegancko, a po trzecie – z czysto pragmatycznej strony: okna biurowe zajmują zwykle dużą przestrzeń, a żaluzja pionowa w porównaniu z poziomą jest wygodniejsza w odsłanianiu, zasłanianiu czy regulowaniu.

Inne nowatorskie propozycje osłon okiennych pojawiające się na rynku w ostatnich latach, przyćmiły popularność żaluzji pionowych. Być może zbyt to wspomniane wcześniej stereotypowe wyobrażenie do tego się przyczyniło. My jednak uważamy, że oryginalność wnętrza nie zawsze zależy wyłącznie od najnowszych trendów, lecz od odpowiednio użytej wyobraźni. Poniższe fotografie przedstawiają dobre jej użycie. Umiejętnie dopasowana kolorystyka i materiał lameli – dają bardzo ciekawe efekty – sami spójrzcie!

fot.www.designersraum.com

fot.www.designersraum.com

fot.www.tuiss.co.uk

fot.www.tuiss.co.uk

Reklamy

Verticale – osłony wyłącznie do biura?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s