Poradnik rolet zewnętrznych cz.3 – Roleta elewacyjna

Roleta elewacyjna – jest stosowana do istniejących budynków. Może zostać zamontowana na mur lub do wnęki. Montaż do wnęki zwykle pomniejsza światło okna. Jest za to szybszy i mniej skomplikowany. Prowadnice są wtedy przykręcane do ramy okiennej. Montaż rolety elewacyjnej na mur wymaga przygotowania podłączenia elektrycznego jeżeli roleta będzie sterowana silnikiem, bądź dokonania przewiertu przez mur lub ramę okienną przy sterowaniu ręcznym.

Obrazek

Należy zwrócić uwagę przy montażu rolety na mur na właściwe uszczelnienie połączenia skrzynki z murem oraz zanitowanie prowadnic z boczkami. Wadą wystających skrzynek rolet elewacyjnych jest gromadzenie się kurzu i brudu na skrzynce rolety oraz konieczność utrzymywania skrzynki w czystości – jednakże biorąc pod uwagę zalety posiadania rolet, nie jest to aż tak wielki problem.

Obrazek

Kształt skrzynki rolety elewacyjnej zależy od gustu zamawiającego. Coraz większą popularność zdobywają skrzynki półokrągłe oraz malowane na inne kolory niż brązy czy szarości, co może dać całkiem ciekawy efekt estetyczny

Obrazek

Podsumowując, wyprodukowana zgodnie z technologią i użyciu wysokiej jakości komponentów roleta zewnętrzna jest produktem właściwie bezawaryjnym i prawidłowo zamontowana posłuży wiele lat.

 

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Poradnik rolet zewnętrznych cz.3 – Roleta elewacyjna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s