Kilka słów o plisach okiennych

Plisy to bardzo ciekawe i wygodne rozwiązanie osłonowe. Załamania plisowanego materiału tworzą niezwykle ładne refleksy świetlne. Oprócz zalet estetycznych, tego zyskującego na popularności systemu osłonowego, można wymienić szereg praktycznych takich jak choćby możliwość zasłonięcia dowolnego kawałka okna lub możliwość instalacji na najbardziej wymyślnych kształtach okien.

Plisy produkowane są z najwyższej jakości materiałów, cechujących się trwałością
i łatwością pielęgnacji. Materiały te są zwykle impregnowane specjalną warstwą zabezpieczającą przed łatwym brudzeniem się i osiadaniem kurzu – stąd również ich wyższa cena. Wybierając plisy jak i innego rodzaju osłony okienne, należy zwrócić uwagę na cechy materiałów, bowiem różnią się np. przepuszczalnością światła.

sheer-horizontal-shades-par100w

Wybierając materiały całkowicie zaciemniające – mamy ten komfort, że w przypadku bardzo upalnych dni zapewniają przyjemny chłód pomieszczeń nie dopuszczając do nich światła, również sprawdzają się, kiedy zależy nam na prywatności – szczególnie wieczorami, kiedy zapala się światło. Zaś zaletą materiałów nie zaciemniających jest to, że są bardzo estetyczne, delikatniejsze, chronią przed nadmiernym słońcem, lecz całkowicie nie zaciemniają pomieszczeń np. w sezonie zimowym są one lepszym rozwiązaniem.

Jest jednak sposób, który umożliwia cieszenie się z  funkcjonalności obu rozwiązań, jest nim wyposażenie okna w plisę, skonstruowaną z dwóch rodzajów materiału.

fot.lineo.nl

fot.lineo.nl

Oprócz funkcjonalności, którą zapewnia zastosowanie materiałów o różnych właściwościach sposób ten jest polem dla popisu dla kreatywności aranżacyjnej. Kolory czy też wzory dają się dowolnie ze sobą zestawiać. Mogą się ładnie uzupełniać lub też ze sobą zupełnie kontrastować – wybór zależy od gustu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s