Żaluzje fasadowe – Idealne dla nowoczesnego budynku

O żaluzjach fasadowych można rozmawiać w aspekcie komfortu termicznego i optycznego, ponieważ są świetnym rozwiązaniem jeśli chodzi o utrzymywanie światła i ciepła po kontrolą, natomiast przyjrzyjmy się bardziej stronie wizualnej.

Żaluzje fasadowe, zbudowane są na podobnej zasadzie jak dobrze nam znane klasyczne żaluzje poziome, różnią się jednak po pierwsze – szerokością tzw. lamel (aluminiowych poziomych pasów) oraz oczywiście ich grubością i gabarytami. Żaluzje fasadowe – jak sama nazwa wskazuje – instalowane są na zewnątrz budynku, muszą więc być trwałe i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.

aww

Pasują idealnie do nowoczesnych, minimalistycznych budynków o dużych przestrzeniach okiennych. Efektownie urozmaicają
i podkreślają geometrię budynku przy jednoczesnym zachowaniu założeń nowoczesnego stylu.

fot. www.roszdekor.pl

Dzięki swoim poziomym lamelom pozwalają wpadającemu do wewnątrz światłu tworzyć efektowne świetlne kompozycje, dodając pomieszczeniom przyjemnego i niezwykle ciekawego klimatu.

Jeżeli mieszkamy w budynku, który swoim kształtem przechowuje PRL-owskiego ducha kanciastości, pragmatyczności, to żaluzje fasadowe będą fantastycznym rozwiązaniem, które niemodnej elewacji doda nowoczesnego wyglądu.

Fot.architectural.com

Współczesna architektura wręcz szuka ciekawych, innych niż wszystkie rozwiązań nie tylko w samych bryłach budynków, lecz również w dodatkach wewnętrznych i zewnętrznych, dopasowanych idealnie do siebie. Za sukces można uznać takie skonstruowanie wyglądu elewacji i wszystkich elementów dodatkowych, że osoba postronna widzi budynek jako integralną całość w której wszystko pasuje, współgra ze sobą wielkością, kształtem, kolorem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s