Przegląd stylu: Styl rustykalny.

Wybierając dekoracje do okien należy uwzględnić styl w jakim urządziliśmy dom lub mieszkanie, aby całość aranżacji współgrała ze sobą. Jak dopasować odpowiednie osłony okienne, kiedy mamy do czynienia ze stylem rustykalnym, aby nie zakłócić myśli przewodniej, którą jest odwołanie do tradycji ludowej?

Rustykalność charakteryzuje się nakierunkowaniem na motywy zaczerpnięte z tradycji wiejskich opartych na prostocie, podkreśleniu naturalnych walorów drewna, z  którego wykonywanych  jest większość przedmiotów właściwych dla tego stylu. To również silne zakorzenienie
w naturze, która jest główną inspiracją, otoczeniem codzienności
w czasach, kiedy styl ten  dominował w większości wnętrz.

(fot.indebleu.com)

W ludowych wnętrzach najlepiej sprawdzają się jasne i ciepłe palety barw. Dobrze wyglądają pastele, przydymione zielenie, a czasem nawet można skusić się na delikatne błękity.
W tradycyjnych  pomieszczeniach  spotkać możemy elementy dekoracyjne takie jak koronki, wszelkiego rodzaju rękodzieło,
z urozmaiceniem poprzez dodanie lekkich elementów kwiatowych. Światło ma duże znaczenie, dlatego w przypadku takich wnętrz nie powinno się wybierać ciemnych zasłon czy przesadzonych i zbyt nowoczesnych wzorów. Dobierając osłonę okienną możemy wybrać żaluzje drewniane, które doskonale wpasują się w przytulny klimat sielskiej aranżacji oraz podkreślą obecność drewnianych elementów pozostałego wyposażenia.

(fot.woodeso.com)

(fot.gablinds.com)

Jeśli zdecydujemy się na rolety materiałowe, najlepiej sprawdzą się wspomniane wcześniej delikatne i ciepłe kolory, natomiast kiedy będziemy chcieli urozmaicić wnętrze – materiały przyozdobione delikatnymi motywami kwiatowymi. Wybór samej rolety nie powinien sprawiać trudności, najlepiej jednak nie wybierać rolety z kasetką, która może okazać się zbyt nowoczesna i nie pasować do wnętrza, tylko postawić na roletkę wolno wiszącą montowaną na okno.

(fot.country-days.co.uk )

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s